U11 Balancing Teams & Schedule

 

 

Team #1                     Team #2                        Team #3                    Team #4 

Alexandre Cripps      Aiden Kelley                Colton MacLeod       Bowen Smith 

Aliza Goggan            Ben Brown                   Elliott Melvin            Carter Ross 

Jake Allen                 Connor Ernst               Henry Scott              Charles Stubbs 

Jake Church                                                  Kali MacDonald        Easton Fowler 

Jonah Cooke            Ian Scott                      Keenan Walsh           Elliana Rowe 

Kenna Blucher          Isaac Gormley-Titus    Layton Saunders       Elliott Bishop 

Levi Cowan              Jackson Ferris              Levi Nelson               Everett McCord 

Logan Boyle             Jake Logan                  Lucas Nicolle             Gavin Ross 

Miles Brown             Keegan Fudge             Nase Lohnes              James Waye 

Mylo Dyker               Liam Ko                       Owen Lord                 Jase Peters 

Nate Desbiens         Nick Gamble                Owen McLaughlin      Jordan Pinette 

Spencer Boucher     Olivia Hilchie                Rhys Meier                 Noah Peddle 

Talan Davison           Parker Horton              Shaelee McKay          Reed Trevor 

Thomas Chapman    Treyson LeBlanc          Zachary McLean        Ciara Coholan

Ty Mullins                      Luke Moore (G)                                               Connor Gray

                                                                                                                      Hudson Ruff (G) 

 

Sunday, September 26th (Qplex) 

7:30 am – 8:30 am (Team 1 & Team 2 – Warm Up Ice Session) 

8:45 am – 9:45 am (Team 3 & Team 4 – Warm Up Ice Session) 

 

Saturday, October 2nd (QMA) 

8:30 am – 9:30 am (Team 3 & Team 4 – Player Technical Skate) **Goalies DO NOT Attend 

2:45 pm – 3:45 pm (Team 1 & Team 2 – Player Technical Skate) **Goalies DO NOT Attend 

5:15 pm – 6:15 pm (Team 3 & Team 4 – Scrimmage #1) 

 

Sunday, October 3rd (Qplex) 

7:00 am – 8:00 am (Goalie Technical Skate – U11, U13, U15) *Players DO NOT Attend 

 

Sunday, October 3rd (QMA) 

11:00 am – 12:00 pm (Team 3 & Team 4 – Scrimmage #2) 

12:15 pm – 1:15 pm (Team 1 & Team 2 – Scrimmage #1) 

 

Monday, October 4th (Qplex) 

5:30 pm – 6:30 pm (Team 1 & Team 2 – Scrimmage #2)